درباره ما

جهان پیرامون ما

دانش و فرهنگ بشری در تمام اعصار تاریخ دستخوش تکمیل، تغییر و یا دگرگونی بوده‌است. در چند قرن اخیر ابداعات، فنون و ابزارها پا به پای دانش و فرهنگ انسان‌ها با سرعتی بیش از قبل متحوّل شده‌اند. شتاب این تحوّلات به حدّی است که اکنون در بسیاری از مقولات انسانی جهش قابل توجهی دیده می‌شود. اغلب مفاهیم و فرآیندهای مختلف امروز در پیرامون ما شکل و تعریفی کاملاً متمایز از دوره‌های پیشین دارند. این تحوّل و جهشِ صورت گرفته بیش از هر چیز خود را در ابزارها نشان می دهد. ابزارهای الکترونیکی، امروز بسیاری از حوزه‌های زندگی انسان را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

فناوری و اندیشه

کامپیوترها بخش جدا نشدنی کار، تحقیق، تألیف، تولید و به طور کل اندیشه و زندگی انسان‌ها شده‌اند. البته که عامل اصلی شکل‌گیری دانش و فرهنگ، همین خرد و اندیشه است و ابزارها هر قدر هم وسیع و جهش یافته باشند، اساساً در خدمت تصمیم و طراحی خرد انسان‌ها هستند. اما چه کسی می‌تواند تأثیر همین ابزارها را در پیشبرد امور مربوط به کار و زندگی نادیده بگیرد؟ تمامی حرفه‌ها، مشاغل و تخصص‌های بشر امروز از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و کامپیوترها استفاده می کنند. رشد دانش و فرهنگ بر تحوّل ابزارها و فناوری‌ها مؤثر است و متقابلاً هرچه ابزارها پیشرفته‌تر شوند، سرعت و امکانات بیشتری برای تحقیق و توسعه‌ی دانش در دسترس قرار می‌گیرد. در این میان، گروه‌های مختلف اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطب‌هایشان همواره به ابزارهای اطلاع‌رسانی نیاز دارند. ابزارهایی برای فرهنگ‌سازی، آموزش، نشر اخبار، انتشار محصولات و خدمات، دریافت نظرات و بسیاری از شکل‌های گوناگون ارتباطی.

هنر هوشمند

همه‌ی ما در بین انبوهی از رسانه‌ها و پایگاه‌های نشر محتوا زندگی می‌کنیم. دورتادور ما پر است از کمپین‌های اجتماعی، تبلیغات، نشریه، روزنامه، تراکت، آگهی، تیزر، برنامه تلویزیونی، مسابقه،فیلم و سریال و بسیاری محتوای دیگر. از میان این‌همه تنوع، آنکه محتوای هنرمندانه و هوشمندانه‌‌ای دارد از استقبال بالاتر و مخاطبان قوی‌تری به لحاظ کمّی و کیفی برخوردار است. هنر هم به عنوان اصلی‌ترین دستاورد بشر برای انتقال اندیشه و احساس، از تحوّلات تکنولوژی دور نمانده و هنرمندان در تمامی شاخه‌ها و گرایش‌های هنری به نحوی از فناوری‌ بهره می‌برند. هموار شدن مسیر انتقال اندیشه و احساس به مخاطب‌ها و بیان هنرمندانه‌ی پیام و محتوا به جامعه‌ی هدف، دستاوردی است که از کنار هم قراردادن "هنر" و "فناوری" حاصل می‌شود.

Image

پیام شما به مخاطب‌هایتان

آرتوبیت با هم‌نشینی هنرمندان و مهندسان برپا شده و تلاشی تخصّصی است برای ارائه‌ی بهینه‌ی محتوا بر بستر تکنولوژی. پیام شما هر کدام از شکل‌های محتوا و در هر حیطه‌ای که باشد، تبلیغ محصول یا خدمات، آموزش، فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و اخبار،  آرتوبیت به تأثیرگذارترین شیوه پیام‌تان را به مخاطب‌تان می‌رساند.

ما را بیشتر بشناسید

میلاد صفاجوی یکی از پایه‌گذاران آرتوبیت است. از سال ۸۵ کار وب را شروع کرده و سال ۸۸ به تیم "جوملا فارسی" - توزیع کننده معتبر جوملا به زبان فارسی – پیوست. بعد از مدتی به عنوان بنیان‌گذار زبان دری در جوملا، "جوملا پرژن" را راه‌اندازی کرد. طراحی رابط کاربری، طراحی سایت و طراحی تجربه کاربری تخصص‌های اصلی او  هستند. از جمله تخصص‌های کمکی میلاد صفاجوی می‌توان به "سئو" و "دیجیتال مارکتینگ" اشاره کرد که او در کنار طراحی‌ از آن‌ها استفاده می‌کند. او در سال ۱۳۹۱ اولین کسب‌و‌کار واقعی خود را در شهر قزوین راه اندازی کرد. اما این کار بعد از مدتی تلاش، به علّت محدودیت جامعه‌ی هدف و اشتباه در انتخاب آن‌ها با مشکل مواجه شد. او به آن‌چه در ذهن داشت دست نیافته بود و مدت‌ها در چند شرکت به عنوان کارمند مشغول بود. میلاد صفاجوی بعد از گذراندن فراز و نشیب‌های کاری، به موفّقیت‌های زیادی دست یافته و تصمیم گرفته که فعالیت حرفه‌ای خود را در گروهی تازه و با برند آرتوبیت ادامه دهد.
میلاد صفاجوی
میلاد صفاجویطراح سایت و برنامه نویس
حبیب هاشمی
حبیب هاشمیفیلم‌ساز و تدوین‌گر
حبیب هاشمی اولین حضور حرفه‌ای در فضای کار را از سال ۱۳۸۲ با خبرنگاری و گزارشگری در یکی از هفته‌نامه‌های استانی قزوین تجربه کرد. از سال ۱۳۸۴ در ایسنا – خبرگزاری دانشجویان ایران – دفتر قزوین مشغول فعالیت شد. مدت دوسال در جهاد دانشگاهی قزوین به تدریس دوره‌های کاربری کامپیوتر پرداخت. از تابستان ۱۳۸۴ وارد انجمن سینمای جوانان ایران شد و از ۱۳۸۵ فعالیت سینمایی خود را به عنوان تدوینگر آغاز کرد. هاشمی با فیلمسازان مختلفی در پروژه‌های گوناگون مستند، داستانی، تجربی و انیمیشن کار کرده و در ساخت بیش از ۵۰ فیلم همکاری داشته است. قبول مسئولیت در کسوت‌های گوناگونی چون کارگردانی، تدوین، صداگذاری، رنگ‌پردازی، متحرک‌سازی، فیلمبرداری و ساخت جلوه‌های ویژه، تجربیات قابل توجهی برای او به همراه داشته که منجر به شناخت کامل مراحل ساخت فیلم شده است. بعد از همکاری با دفاتر متعدد فیلمسازی و تبلیغاتی، در کنار بهره‌مندی از آموزه‌های اساتید این دو حوزه، تجربیاتی کسب کرده که امروز راهگشا و تنظیم کننده‌ی عملکردش در پایه‌گذاری و راهبری مجموعه‌ی آرتوبیت است.

مشترک خبرنامه ما شوید

Please enable the javascript to submit this form

ثبت شده در ستاد ساماندهی


© 1403 آرتوبیت. کلیه حقوق مادی و معنوی نزد آرتوبیت محفوظ است. نقل قول از محتوای سایت با ذکر منبع به همراه لینک بلامانع است